Začal WTT Youth Contender

Úvodní den turnaje světového mládežnického okruhu WTT Youth Contender ve stolním tenise v Havířově byly na programu dvouhry chlapců kategorií U17 a U13. Do čtvrtfinále se v té starší neprobojoval ani jeden český hráč, v mladší kategorii je ve hře stále ještě kvarteto Tadeáš Vršovský, Ondřej Morávek, Jan Škalda a Jakub Kabelka.

Do Národního tréninkového centra se sjela širší evropská špička, kterou doplnili skvělí Asiaté. A není žádným překvapením, že do bojů o medaile jich postoupilo hned několik. Ve druhém kole dvouhry U17 se sice zrodilo překvapení, když Číňan Wang Tingyu prohrál s Maďarem Davidem Szantosim 1:3, ale mezi osmi jsou jeho dva spoluhráči Chen Yanyu, Huang Youzheng a také dva japonští mladíci Kazuki Yoshiyama a Sora Matsushima.

Českým talentům se sice většinou podařilo postoupit ze základních skupin do hlavní soutěže, ovšem prvním kolem prošel pouze Štěpán Brhel, který porazil Paula Ignacia Cedena z Ekvádoru. Ve druhém už narazil na Poláka Mateusze Sakowicz a prohrál s ním 1:3.

V kategorii U13 je výrazně nižší počet účastníků, takže dva čeští reprezentanti Tadeáš Vršovský a Ondřej Morávek si vynikajícími výkony a postupem z prvního místa ve skupině zajistili přímo účast ve čtvrtfinále. Do něj se pak také probojovali Jan Škalda po výhře nad Angličanem Maxem Radivenem a Jakub Kabelka, který přehrál Němce Ivo Quetta.

Turnaj pokračuje druhým dnem soutěží zápasy ve skupinách kategorií U19, U15 a U11, ve večerních hodinách pak vyvrcholí finálovými boji kategorie U17 a U13.

Fotogalerii z turnaje najdete na Flickru ZDE

Leave a comment