Pět medailí českých nadějí

Prvních pět pomyslných medailí vybojovali mladí čeští stolní tenisté na turnaji WTT Youth Contender v Havířově. Poháry za třetí místo a skleněné plakety pro finalisty si ze severu Moravy odvezou chlapci, kteří hráli ve dvou nejmladších kategoriích.

Ve dvouhře U11 startovalo pouze pět hráčů, ovšem i tak byly závěrečné boje hodně prestižní. V semifinále skončil první z Čechů Tobiáš Fabián, když nestačil na Olivera Olejníka. Druhým finalistou pak byl Ondřej Morávek, když si v semifinále poradil se Španělem Alexandrem Malovem.

Oba finalisté se potkali už v základní skupině. Tehdy se radoval Ondřej Morávek, jenže v boji o zlato to bylo úplně jiné. Oliver Olejník na loňském ročníku skončil druhý, letos v posledním zápase zvítězil 3:0. „Byl jsem ve finále lepší, hrál jsem všechno poctivě a mám velikou radost. Byl bych radši, kdybych ve finále hrál proti někomu ze zahraničí, protože by mě mohl koučovat trenér. Ale nervózní jsem nebyl, protože už jsem to zažil. Turnaj jsem si moc užil,“ řekl po vítězném finále.

V kategorii U13 se do semifinále probojovali Jan Škalda a Jakub Kabelka. Tam ovšem jejich cesta skončila a oba se museli spokojit s poháry za třetí místo. Kabelka prohrál s pozdějším vítězem Japoncem Shunto Iwaidou, Škalda nestačil na Maďara Marka Gergelyho.

Herně nejzajímavější soutěží závěru druhého dne turnaje bylo vyvrcholení soutěže ve dvouhře U17. Do semifinále postoupili hned tři Rumuni a proti nim stál Číňan Chen Yuanyu. Ten si nejprve poradil s Iulianem Chiritou a pak vyzval ve finále Dariuse Movileana. Byl bezesporu favoritem, protože turnajovou jedničku v základní skupině porazil. Jenže tentokrát bylo vše jinak, Rumun zvládl tři koncovky setů a radoval se z celkového vítězství.

Soutěže chlapců v Havířově vyvrcholí třetí hrací den turnaje, kdy jsou na programu závěrečné boje kategoriích U15 a U19.

Leave a comment