V Havířově trénuje reprezentace Hongkongu

Po loňském úspěšném turnaji světového okruhu mládeže WTT Youth Series připravují organizátoři v Havířově další ročník. Na turnaj WTT Youth Contender, který se uskuteční od 6. do 12. června přijede opět světová špička v kategoriích U11 až U19. Včetně mladých talentů z Číny.

Na týdenní kemp před turnajem už dorazila reprezentace Hongkongu. Čtyři hráčky a tři hráči se v Národním tréninkovém centru intenzivně připravují na kvalitně obsazený turnaj. Jejich trenérem je Li Ching, stříbrný medailista ve čtyřhře na olympijských hrách v Aténách.

Na sever Moravy přijede přes 300 hráčů a hráček z 32 zemí světa. Budou bojovat o medaile a poháry ve dvouhrách věkových kategoriích U11, U13, U15, U17 a U19.

Moderní centrum nabízí dostatek prostoru pro několik stovek účastníků, hrát se bude na devíti stolech a dalších čtyřiadvacet bude tréninkových.

Ředitel turnaje Nikolas Endal věří, že budou všichni spokojeni stejně jako před rokem a turnaj bude patřit k ozdobám celého okruhu. „Bude pro mladé hráče a hráčky z Evropy jedna z posledních možností prověřit svoji formu před červencovým juniorským evropským šampionátem srbském Bělehradu. A konkurence bude obrovská, kromě čínské reprezentace nebudou chybět například ani Japonci, kteří jsou v mládežnických kategoriích světovou extratřídou.“

Do souboje s evropskými talenty se pustí čtyřiapadesát mladých hráčů a hráček z České republiky. Nebudou mezi nimi chybět aktuální mistři republiky jednotlivých věkových kategoriích, Šimon Bělík, Jindřich Morávek, Klára Hrabicová, Hanka Kodetová a další.

Soutěže jsou opět rozděleny do dvou bloků, od 6. června budou tři dny o medaile bojovat chlapci, po dni volna pak 10. června začnou soutěže děvčat.

Program na vybraných stolech bude na svých stránkách streamovat World Table Tennis.

Leave a comment