Další tři české medaile v Havířově

Podobně jako v chlapeckých soutěžích, vybojovaly na turnaji WTT Youth Contender v Havířově medaile v kategoriích U11 a U13 také mladé české stolní tenistky. Dvouhru U11 vyhrála Laura Maršíčková, bronz pak získala Adéla Bártová. A ve dvouhře U13 si pohár za třetí místo odnesla Hanka Kodetová.

Mistryně republiky v kategorii starších žákyň Kodetová postoupila ze skupiny přímo do čtvrtfinále, v němž porazila Ukrajinku Dianu Koliennikovou. V semifinále už však nestačila na Indku Rianu Bhootaovou. Druhá česká hráčka ve čtvrtfinále Tereza Kovaříčková prohrála s Indkou Prishou Goelovou.

V nejmladší kategorii U11 opět na turnaji měly české hráčky velikou převahu a dvě z nich se probojovaly ze základních skupin do semifinále. Adéla Bártová v něm prohrála s Ukrajinkou Irynou Yachmienovou, za to Laura Maršíčková po pětisetové bitvě přehrála další Ukrajinku Veroniku Pryshchepovou. Ve finále udržela pevné nervy, a nakonec se radovala z vítězství. „Byla jsem nervózní, bála jsem se už v semifinále. Ale chtěla jsem vyhrát, jsem šťastná. Ještě na trávu moc neumím. Bylo těžké se s tím naučit hrát. Fungovalo nechvátat a vždycky si připravovat balónek,“ řekla po finálovém duelu Laura Maršíčková.

Vítězství v kategorii U13 vybojovala Riana Bhootaová, která porazila svoji krajanku Syndrelu Dasovou 3:2 na sety. Finále naopak obstaraly dvě čínské hráčky. Zong Geman porazila Qin Yuxuan 3:1. Turnaj vyvrcholí nedělním programem kategorií U15 a U19, ve hře bude hned několik českých nadějí.

V nejstarší kategorii se zápasy ve skupině skvěle vydařily Heleně Sommerové, která bez porážky postoupila z prvního místa. V play off ji pak doplní Tereza Bártová, Monika Pařízková a Jana Vašendová, které s jednou prohrou postoupily rovněž.

V kategorii U15 je počet úspěšných postupů ještě o jeden vyšší. Svoji skupinu bez porážky vyhrály Hanka Kodetová, Veronika Poláková, Vendula Šichanová a Magdaléna Ščibraniová. Toto kvarteto doplní z druhého místa Anna Holejšovská.

Leave a comment