V Havířově rozehrála soutěže děvčata

Po dni volna pokračuje v Havířově turnaj světového okruhu mládeže WTT Youth Contender. Jako první vstoupily do bojů o postup ze skupiny stolní tenistky v kategoriích U13 a U17. Do hlavní soutěže se probojovala většina českých reprezentantek.

Ve starší kategorii U17 vyhrály Helena Sommerová a Vendula Šichanová své skupiny a byly nalosovány přímo do druhého kola. Kvarteto Veronika Poláková, Magdaléna Ščibraniová, Tereza Bártová a Monika Pařízková si i přes jednu prohru také zajistilo postup do odpoledních bojů prvního kola.

Ve vyřazovací fázi se do osmifinále probojovaly Poláková, Pařízková a Sommerová. A právě nejzkušenější hráčka z této trojice Helena Sommerová byla blízko postupu do čtvrtfinále. S Indkou Jennifer Vargheseovou svedla pětisetovou bitvu, z níž však vyšla vítězně nakonec právě indická reprezentantka.

V mladší kategorii se dokázaly v základních skupinách prosadit Hanka Kodetová, Simona Holubová a Tereza Kovaříčková. Mistryně republiky Hanka Kodetová vyhrála všechny tři zápasy a je už přímo ve druhém kole, což je už čtvrtfinále. Kovaříčková s Holubovou musely o postup mezi osm nejlepších ještě bojovat v prvním kole. Tereza Kovaříčková porazila Ukrajinku Irynu Jachmienovou a radovala se z postupu. Naopak Simona Holubová nestačila na Indku Rianu Bhootovou.

Leave a comment