Skončil WTT Youth Contender v Havířově

Čtyři čínské hráčky v semifinále dvouhry U19, tak silnou výpravu na turnaj WTT Youth Contender do Havířova světová velmoc číslo jedna ve stolním tenise vyslala. Číňanky předváděly tradičně rychlou hru plnou strojově přesných úderů. Vítězkou mezi juniorkami se stala Chen Yi. Kategorii U15 ovládla Jennifer Vargheseová z Indie.

Jedinou evropskou hráčkou, která se dostala do finále nedělního programu, byla Rumunka Bianca Mei Rosuová. Ve finále U15 svedla pětisetovou bitvu s Vargheseovou, ale nakonec v koncovce neuspěla. To finále U19 bylo jednoznačnou záležitostí Chen Yi, která vítězku dvouhry U17 Qin Yuxuan porazila bez ztráty setu.

České reprezentantky se do závěrečných bojů ani v jedné kategorii nedostaly. Ve dvouhře U19 z prvního kola postoupila pouze Helena Sommerová, když porazila Slovinku Enyu Moltarovou. Ve druhém kole však prohrála s Číňankou Li Yigi.

Kadetky v kategorii U15 byly o něco úspěšnější. V prvním kole uspěly Vendula Šichanová, Veronika Poláková, Hanka Kodetová a Magdaléna Ščibraniová, jenže jejich cesta skončila v osmifinále. Tam už na své soupeřky nestačily.

Pro české barvy tak turnaj skončil bilancí osmi pódiových umístění. Vítězství vybojovali Oliver Olejník a Laura Maršíčková v nejmladší kategorii U11.

Leave a comment