V NTC měsíc trénovalo kvarteto izraelských kadetů

Prakticky celý listopad strávili v havířovském Národním tréninkovém centru tři izraelští kadeti a jedna kadetka. Jsou členy akademie stolního tenisu v Izraeli a měsíční kemp byl první zkušeností s tak dlouhým pobytem v jednom zahraničním centru.

Podle slov jejich trenéra Shimona Rabinoviche to byla skvělá zkušenost a celá skupina by měla na začátku příštího roku na sever Moravy opět přiletět. „Dva roky jsem spolupracoval s bývalým koučem francouzské reprezentace Michelem Gadalem, který byl osobním koučem mistra světa Jean-Philippa Gatiena. Když jsme plánovali tento projekt, ihned mi doporučil kontaktovat Nikolase Endala a jet na kemp do Havířova. Nyní se vracíme zpět do Izraele a já musím říct, že vše tady bylo perfektní. Kvalitní tréninky a vynikající zázemí. Všichni trenéři i další lidi v Národním tréninkovém centru nám pomáhali. Všem proto patří náš veliký dík. V Evropě není mnoho podobně vybavených středisek. Já věřím, že pokud v lednu příštího roku opět přijedeme, bude naše spolupráce pokračovat ve stejném duchu,“ říká izraelský kouč.

Izraelci byli ubytováni přímo v centru, měli k dispozici vše, co havířovské středisko nabízí. „Je to poprvé, kdy jsme v rámci našeho projektu strávili v nějakém tréninkovém centru mimo Izrael několik týdnů. Projekt začal před několika měsíci a je dobře, že jsme hned na úvod našli tak vynikající zázemí. Jsme opravdu spokojeni.“

Mladí hráči Izraele patří k lepšímu průměru v rámci Evropy. Podle slov Shimona Rabinoviche však jsou nadějí pro izraelský stolní tenis. Například Eitay Shushan se pohybuje kolem třicátého místa světového žebříčku kadetů. Itay Avivi, Uri Almor i Elinor Davidovová jsou na žebříčku o něco dál. Všichni čtyři však na sobě v posledních čtyřech týdnech tvrdě pracovali. „Ten samotný začátek samozřejmě nebyl pro mladé hráče a hráčky snadný. Přece jen jim je čtrnáct let a věděli, že budou měsíc pryč z domova. Ale postupně si zvykli a pro mne bylo tou nejlepší zprávou, když se mě sami hráči ptali, jestli tady přijedeme opět na další dva měsíce. Z toho je zřejmé, že jsou tady spokojeni a líbí se jim tento model. Pro středisko v Havířově je to současně veliký kompliment,“ pokračuje izraelský kouč.

Nezapomněl připomenou velmi důležitou součást přípravy. Všichni čtyři účastníci kempu jsou pochopitelně stále ještě školou povinní a studium bylo nedílnou součástí kempu. On line výuka ovšem v tomto případě nebyla žádný problém. „Ano, co se týče školy, myslím, že je to také v pořádku. Měl jsem před odletem do Havířova několik schůzek s učiteli a zástupci škol. Základem všeho je, že členové této tréninkové skupiny jsou dobrými žáky. Šlo jen o to, nastavit právně pravidla, aby byli spokojeni učitelé, rodiče a samozřejmě samotní hráči. Shodli jsme se na tom, že škola je důležitější než sport. Proto mají pravidelnou on line výuku podle individuálních potřeb. Dostávají domácí úkoly, zkoušky pak budou absolvovat po návratu. Úspěšnost tohoto projektu hodně závisí na tom, aby si udrželi svůj vynikající prospěch ve škole a myslím, že to všichni pochopili,“ dodal Shimon Rabinovich.

Leave a comment