Nigerijský velvyslanec navštívil NTC

Na pozvání náměstka primátora pro ekonomiku a správu majetku Ondřeje Baránka zavítal na Magistrát města Havířova velvyslanec Nigerijské federativní republiky Peter Kevin se svým doprovodem. Po přátelské diskusi s vedením města na téma možné budoucí spolupráce v oblasti kultury a sportu, zamířil na vybraná havířovská sportoviště. Jako fanoušek fotbalu nemohl nigerijský velvyslanec minout Městský fotbalový klub Havířov v Prostřední Suché.

Návštěva a společné jednání mělo nastínit možnosti budoucí spolupráce zejména v oblasti sportu. Celou delegaci čekal program, jako prohlídka města, návštěva místního fotbalového stadionu a Národního tréninkového centra stolního tenisu. Kromě vedení města dělal zahraničním hostům společnost Nicolas Endal, předseda Sportovního klubu stolního tenisu Havířov.

„Nigérie patří mezi líhně fotbalových, ale také, což může být pro někoho překvapující, pingpongových talentů. Evropa, včetně Havířova, má možnosti mladým fotbalistům a hráčům stolního tenisu z Afriky poskytnout dobré zázemí a kvalitní trenéry, a tím rozvíjet jejich talent a kariéru. Bavili jsme se též o možném kapitálovém vstupu z nigerijské strany do našeho Městského fotbalového klubu Havířov. Pan velvyslanec Peter Kevin je spolupráci nakloněn, a já také,“ popisuje průběh zahraniční návštěvy v Havířově náměstek pro ekonomiku a správu majetku Ondřej Baránek.

Po návštěvě Magistrátu města Havířova se hostitelé společně s nigerijskou výpravou vydali na projížďku městem. Navštívili přitom Národní tréninkové centrum stolního tenisu, sportovní chloubu města, která byla otevřena v minulém roce a svými parametry je srovnatelná s nejmodernějšími sportovními zařízeními pro národní centra stolního tenisu v Evropě. „Pro nás samozřejmě není žádnou novinkou, že v Nigérii je stolní tenis populární. Vždyť nigerijská dlouholetá jednička Quadri Aruna byl na letošním mistrovství světa v Houstonu ve čtvrtfinále. A mládež mají taky vynikající. Byli bychom rádi, kdyby se podařilo navázat bližší spolupráci a třeba v brzké budoucnosti hráče z této africké země přivítat na nějakém kempu v našem centru,“ dodal Nikolas Endal.

Zdroj: www.havirov-city.cz

Leave a comment