WTT Youth Contender startuje zítra

Soutěžemi děvčat U13 a U17 začne v pondělí 7. června turnaj WTT Youth Contender v Havířově. Soutěžit se bude v pěti věkových kategoriích a pouze ve dvouhrách. Kvůli epidemickým nařízením je turnaj rozdělen na dvě části. Nejprve rozehrají soutěže děvčata a po jednodenní přestávce pak budou následovat chlapci.

Akce se zúčastní 250 hráčů a hráček z 22 zemí. Mezi nimi 52 mladých hráčů a hráček z České republiky. Podle slov ředitele turnaje Nikolase Endala by areál kolem Národního tréninkového centra unesl i větší zátěž, jenže v současné době je i účast přes dvě stovky hráčů a hráček docela úspěch. Hygienické předpisy jsou velmi striktní a všechny je organizátoři dodrží. „Máme k dispozici přes čtyři tisíce metrů čtverečních, takže jsme si mohli dovolit věci, které nikde jinde na turnajích nejsou. V hlavní hale je devět hracích kurtů, včetně jednoho centrkurtu. Zápasy na něm bude po celou dobu turnaje živě streamovat WTT na svém YouTube kanálu,“ vysvětluje Nikolas Endal.

Komfortní je pro účastníky turnaje také testování. V tomto ohledu nabídla pomocnou ruku Nemocnice Havířov. „Musíme vedení nemocnice za tuto pomoc poděkovat. Přímo u hlavního vchodu je odběrové místo pro antigenní i PCR testy, takže účastníci turnaje nikam nemusí. Jezdit. A co se turnaje samotného týče, další specialitou je on line systém zadávání výsledků. Použili jsme ho již na MEJ v Ostravě 2019, rozhodčí mají před sebou LCD monitor, výsledky zadávají přímo do systému a fanoušci tak mají on line výsledky ze všech devíti hracích stolů,“ dodává ředitel turnaje.

Vůbec jako první rozehrají soutěže děvčata U17. Nasazenou jedničkou je Ruska Vláda Voroninová, která vyhrála v minulém týdnu turnaj v Tunisu v kategorii U19. Její největší soupeřkou by měla být dvojnásobná mistryně Evropy U15 Rumunka Jelena Zahariová. Největší českou nadějí je Helena Sommerová, která je jedenáctou nasazenou hráčkou. Celkem se v této kategorii představí šedesát šest juniorek, včetně domácí Nely Hanákové.

První den turnaje rozehrají soutěž také děvčata U13. V této kategorii je přihlášeno šestnáct hráček, mezi nimi šest českých reprezentantek. Nejvýše nasazenou z nich je turnajová čtyřka Veronika Poláková.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Leave a comment