Vítězný double Eleny Zahariové v Havířově

Triumfem Rumunky Eleny Zahariové ve finále dvouhry U19 skončila první polovina turnaje WTT Youth Contender v Havířově. Dvojnásobná mistryně Evropy kadetek ovládla po dvouhře U17 také nejstarší věkovou kategorii. Ve finále porazila Ukrajinku Anastasii Dymytrenkovou 3:1.

Do finále v této soutěži se neprobojovala nasazená jednička Ruska Vlada Voroninová, ani juniorská vicemistryně Evropy z šampionátu v Ostravě Italka Jamila Laurentiová. Ta si alespoň odnesla pohár za třetí místo.

Ve dvouhře U15 potvrdila svoji skvělou formu Němka Anett Kaufmannová. O kategorii výš postoupila do finále, kde prohrála právě se Zahariovou, ve své věkové kategorii už nezaváhala. Suverénním způsobem porazila v semifinále Francouzku Cleu de Stoppelierovou a ve finále její krajanku Agathe Avezouovou.

České hráčky dvou kategorií, v nichž se v červenci bude hrát juniorské ME ve Varaždinu, na turnaji v Havířově nezazářily. Na tom se shodli oba reprezentační trenéři. Ani jedna se neprobojovala do čtvrtfinále, mezi kadetkami bylo maximem pouze druhé kolo.

Turnaj v Havířově jim příliš nepomohl směrem k nominaci na červencový juniorský šampionát. Velmi důležitou prověrkou tak bude kontrolní turnaj, který je naplánován na konec příštího týdne. „Já mám například jasno o dvou hráčkách, které ani kontrolní turnaj hrát nebudou. Linda Záděrová s Klárou Hrabicovou budou startovat na juniorském turnaji ve Slovinsku a pak se přesunou na turnaj kategorie do 21 let do Chorvatska. Ostatní adeptky mě však budou muset o svých kvalitách ještě přesvědčit,“ dodal Jaroslav Mikeska.

Turnaj v Havířově po dni volna pokračuje v pátek soutěžemi chlapců. Hrát se bude stejným modelem, jako v případě děvčat. Nejprve rozehrají své soutěže kategorie U11, U13 a U17, v sobotu začnou dvouhry U15 a U19.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Leave a comment