Turnaj v Havířově přinesl výhru i českým barvám

V Havířově skončil týdenní turnaj světového okruhu mladých stolních tenistů WTT Youth Contender. A na jedno vítězství dosáhla i česká hráčka. V nejmladší kategorii děvčat U11 prošla bez jediné porážky celým turnajem Adéla Brhelová a odvezla si ze severu Moravy plaketu pro vítězku.

Byl to přitom pro devítiletou hráčku z Hodonína vůbec první turnaj světového okruhu mládeže, na kterém hrála. A vedla si na něm skvěle. Ve dvouhře U11 startovalo pouze šest hráček. Ze dvou tříčlenných skupiny postoupily dvě nejlepší do semifinále.

V něm Adéla Brhelová porazila Ellu Budilovou, která se tak musela spokojit s pohárem za třetí místo, 3:1 a čekalo ji finále s Maďarkou Zsofií Fegyverovou. V něm dobře začala, vyhrála první dva sety a i přes porážku ve třetím dějství své úsilí dotáhla do vítězného konce. „Výhru na tomto turnaji jsem opravdu nečekala. Byl to první turnaj WTT na kterém jsem hrála. Bylo to podobné překvapení, jako výhra na mistrovství republiky do 13 let. Finále bylo nejtěžší ze všech zápasů na turnaji. Bylo hodně vyrovnané a já jsem moc chtěla vyhrát. Takže jsem byla pod tlakem,“ řekla po turnaji.

Další dvě pódiová umístění čeští reprezentanti a reprezentantky vybojovali ve smíšené čtyřhře. Soutěž, která je i součástí juniorského evropského šampionátu, přinesla plaketu za druhé místo v kategorii U15 Veronice Polákové a jejímu slovenskému spoluhráči Damianu Frolovi. Pohár za třetí místo pak vybojovali v kategorii U19 Vít Kadlec a Helena Sommerová.

Jinak se domácí marně snažili probojovat do závěrečných bojů o stupně vítězů. Ti nejlepší se probojovali do osmifinále, ale tam jejich cesta skončila.

V kategorii chlapců si dvě vítězství odvezli hráči Polska. Vyhráli dvouhru U19 a U15, o další výhry se podělili hráči z Francie, Turecka a Rakouska. V kategorii děvčat jasně dominovaly hráčky Japonska. Kromě zmiňované dvouhry U11 vyhrály všechny čtyři zbývající soutěže ve dvouhře. A smíšené čtyřhry ovládli mladí hráči z Hongkongu a Tchaj-wanu.

Leave a comment