Oliver Olejník druhý v U11

Mezinárodní turnaj WTT Youth Contender se pomalu blíží ke konci. Předposlední den vyvrcholily soutěže ve dvouhře chlapců U11, U13 a U17. Na poháry pro nejlepší dosáhli také dva mladí čeští reprezentanti. Oliver Olejník obsadil v kategorii U11 druhou příčku, Tomáš Fabián skončil třetí.

V kategorii U17 zasáhl jako jediný do bojů Ondřej Květon, který ve čtvrtfinále podlehl Rumunu Bujorovi. Do semifinále se probojovali hned tři rumunští hráči a zdálo se, že soutěž ovládnou. Jenže všem vypálil rybník Francouz Felix Lebrun. Přemožitel Šimona Bělíka v osmifinále si pak poradil s Iulianem Chiritou, pak vyřadil nasazenou jedničku Dariuse Movileana a ve finále zdolal dalšího Rumuna Eduarda Ionesca.

Mezi třináctiletými nenašel přemožitele Julian Rzihauschek z Rakouska. Svedl ve finále nejvyrovnanější souboj závěrečných kol s Francouzem Flavienem Cotonem a po vyhraném pátém setu zvedal vítězně ruce nad hlavu.

Turnaj nejmladší věkové kategorie U11 vyhrál Maďar Mark Gergely, který porazil všechny tři své soupeře výsledkem 3:0. Druhé místo obsadil Oliver Olejník, který k vítězství na nedávném mezinárodním turnaji v Linzi přidal první úspěch na turnaji WTT Youth Contender. Třetí skončil Tobiáš Fabián. Oba mladí hráči se předháněli při sdělování dojmů z turnaje. „Jsem spokojený i s druhým místem. Vidím, že mám hodně co zlepšovat. Hlavně používat víc hlavu. Maďar byl těžký soupeř, ale hrál jsem s ním první zápas a on byl víc rozehraný. Startoval i v té starší kategorii,“ řekl Oliver Olejník a Tobiáš Fabián doplnil: „Je to můj první pohár z takového velkého turnaje. Škoda, že jsme byli jenom čtyři, chtěli jsme si zahrát víc. Ale na začátku prázdnin pojedeme spolu na turnaj do Prahy, tak tam budeme zase chtít něco vyhrát,“ připomněl červencovou Velkou cenu Prahy, kde bude turnaj i této věkové kategorie.

Turnaj v Havířově vyvrcholí závěrečný hrací den vyřazovacími boji v kategoriích U15 a U19. Postoupilo do nich několik českých hráčů, je tedy naděje, že se i při posledním ceremoniálu si některý z nich dojde pro pohár.

Kompletní informace o turnaji najdete ZDE

Leave a comment