NTC v Havířově chválili delegát WTT i předseda trenérské komise ETTU

V neděli skončil v Havířově turnaj WTT Youth Contender, který byl první velkou mezinárodní akcí ve vloni otevřeném Národním tréninkovém centru. Přes dvě stovky mladých hráčů a hráček hráli teprve třetí podnik nového světového okruhu a drtivá většina účastníků si prostředí pochvalovala.

Podle sedminásobné Evropské šampionky Krisztiny Tóthové je Národní tréninkové centrum v Havířově snem mnoha klubů a zemí. „Je to tu skvěle zařízené. Jedno z nejlepších center, které jsem viděla. A hlavně pro ty nejmladší to může být velká motivace a příležitost. Rozhodně by si na to ale neměli zvykat. Za mých mladých let jsme hrávali třeba v restauracích,“ smála se Tóthová.

Jako největší výhodu vyzdvihla kompaktnost. „Všechno je tu pohromadě. Od hlavní haly je to jen pár kroků na oběd a pár kroků to tréninkové haly. A to se moc hodí, když se hraje hodně zápasů. Skvěle se to dá využít i při pořádání různých kempů,“ dodala.

S tím souhlasí i trenér rakouské mládeže a předseda trenérské komise ETTU Jaroslaw Kolodziejczyk. „Vše je na jednom místě, což je úžasné. Za největší výhodu ale považuji geografickou polohu. Z pohledu Evropy je skvěle přístupná jak letecky, tak i autem,“ popsal.

Zároveň si myslí, že by to českému stolnímu tenisu mohlo hodně prospět. „Něco podobného fungovalo v Akademii Wernera Schlagera, která dala rakouskému stolnímu tenisu nadstandartní základ. To stejné očekávám i tady. „Podle Kolodziejczyka neexistuje jediný důvod, proč by nemohla havířovská hala pomýšlet i na větší turnaje. „Je to ta špičková kategorie tréninkových center, takže nevidím žádný problém ani s velkými akcemi, jako je třeba mistrovství Evropy,“ vysvětlil.

Na to navazuje přání delegáta WTT Tiaga Viegase: „Je to centrum na té nejvyšší úrovni. Doufám, že bude hala v Havířově pořádat spoustu dalších turnajů. A nejen mládežnické, ale především i ty největší z okruhu WTT.“ Nejvíce ho kromě infrastruktury ohromila organizace. „Ta je tu na nejvyšší úrovni. Už dříve jsem slyšel, že tu jsou perfektní podmínky. A teď, když to vidím na vlastní oči, se to jen potvrzuje,“ dodal.

Jen stěží hledal něco, co by nefungovalo. „Kombinace zkušeného organizačního týmu a skvělého zázemí je to nejlepší, co si můžeme pro turnaje WTT přát. Díky velkým prostorům se lépe dodržují hygienická opatření a všichni se cítí bezpečně. Nenapadá mě nic, co bych zkritizoval. Což je obdivuhodné vzhledem k tomu, jak je vše v dnešní covidové době složité,“ pochvaloval si Viegas.

Adam Procházka

Leave a comment